TAI MASSAAŽ

Tai massaaž on traditsioonilise Tai meditsiini lahutamatu osa. See on tõeline tervistamise kunst ja samal ajal vaimne protsess. Olemasolevate ajalooliste andmete kohaselt Tai massaaž on pärit Indiast umbes 2500 aastat tagasi.

Arvatakse, et Tai massaaž tuli Taisse budismiga ühel ajal. Ammusest ajast kasutasid mungad Tai templites Tai massaaži inimeste ravimiseks. Tänapäeval kasutab suurem osa Tai elanikkonnast Tai massaaži erinevate haiguste ennetamiseks ja raviks.

Tai massaaži tehnika koosneb venitavatest harjutustest, mis sarnanevad joogaga (sealt tuli nimetus tai jooga massaaž), akupressuurist ning tööst keha energeetiliste liinidega, mis vastavalt Hiina meditsiinile lähevad läbi kogu inimese keha. Keha energeetilistel liinidel asuvate punktide vajutamise metoodika lubab vabaneda teatud blokkidest ja tagab energia vaba voolu keha energeetilistel liinidel (meridiaanidel). See lubab organismil vabaneda liigsest vedelikust, toksiinidest, normaliseerida vere- ja lümfiringlust. Selle efekti saavutamiseks kasutab Tai massaaži spetsialist oma küünarnukke ja küünarvarsi.