FOTOEPILATSIOON JA FOTONOORENDAMINE

IPL – epilatsiooni ja nahahoolduse uusim sõna

IPL aparaadiga on võimalik jäädavalt eemaldada ihukarvu kõigist kehapiirkondadest. Väga efektiivne on fotoepilatsioon bikiini ja kaenlaaluste piirkonna hoolduses, kuid karvaeemaldust võib teostada ka näolt, säärtelt, seljalt ja rinnalt. Fotoepilatsiooni erinevus laserepilatsioonist tuleneb kasutatava valgusimpulsi pindala suurusest. Kuna laserepilatsiooni korral on valguskiir suhteliselt väikese pindalaga on fotoepilatsiooni eeliseks protseduuri lühem aeg, mis on saavutatav just tänu võimalusele hooldada korraga suuremat ala. Protseduur on praktiliselt valutu ja imelihtne. Hooldatavale piirkonnale kantakse jahutavalt geeli, seejärel antakse aparaadiga nahale valgusimpulss, mis tundub nahal sooja torkena ja liigutakse edasi järgmisse piirkonda. Valgusimpulsi tulemusena neeldub valgus karvafolliikulis leiduvas pigmendis, soojus, mis kaasneb valgusega põhjustab karvafollikulit ümbritsevate rakkude hävimise ja seega peatab ka folliikli elutegevuse ja uute karvade tekke. Protseduur kestab 15-45 minuti olenevalt hooldatava piirkonna suurusest. Kuna protseduur eemaldab ainult aktiivses kasvufaasis olevaid karvu on vaja teha mitmeid protseduure, sest kõik karvad on erinevates kasvufaasides. Seetõttu on lõpptulemus inimeseti väga erinev ja  protseduuri tuleks korrata vähemalt 6 – 12 korda.

Teine väga oluline IPL toime on laienenud kapillaaride efektiivne kõrvaldamine -valguskiir tungib läbi veresoone, sulatab selle kokku ja punetus kaob. Väiksemate kapillaaride puhul saavutatakse hea tulemus juba 3 – 4 hooldusega, suuremate kapillaaride puhul aga ei pruugi efekt nii tugev olla.

Enne fotoepilatsiooni ei tohi vähemalt 2 nädalat päevitada ega solaariumis käia, samuti kasutada hooldatavas piirkonnas isepruunistavat kreemi. Ei tohi 2 nädalat enne protseduuri eemaldada karvu vahatamis- või pintsettmeetodil ning samal päeval kasutada päikeseblokaatorit, parfüümdeodoranti epileeritavas piirkonnas ning tuleb vältida ujumist kloorises vees. Enne protseduuri 2 – 3 päeva tuleb epileeritavas piirkonnas eemaldada karvad žiletiga. Peale protseduuri peab päikeseliste ilmadega kasutama päikesekaitseblokaatorit.

Fotonoorendamine ja pigmendilaikude kõrvaldamine on IPL kolmas ja mitte sugugi vähemtähtsam kasutusala. Fotonoorendamise käigus saab nahk värskema jume, poorid ahenevad, aknearmid muutuvad vähem märgatavaks, kortsud silenevad ja tumedad rõngad silmade ümbert muutuvad heledamaks. Hooldus stimuleerib kollageeni sünteesi ja pidurdab seeläbi vananemisprotsesse. Valgus imendub läbi pindmiste nahakihtide, mille tulemusel veresooned ahenevad ja pigment helendub.

Fotonoorendamine annab ühtemoodi head tulemust nii näole, kaelale, kätele kui ka dekolteepiirkonnale. Kuna kollageeni tootmine nahas võtab aega on esimesed tulemused märgatavad 4-6 nädalat peale protseduuri. Hoolduskuuri maksimaalne efekt saabub 6 –8 kuud peale kuuri ja tulemus säilib 12 kuud. Kuigi hoolduskuuri teostatakse pikema aja jooksul, saate juba pärast esimest korda tunda rõõmu paremast jumest ja elastsemast nahast.

Hoolduste teostamiseks kasutame MegaPulse 8 seadet, mis on soetatud Leader toetuse abiga.

Tutvu hinnakirjaga

leader 2014 kleebis vektorfail h