KINESIOLOOGILINE TEIPIMINE

Kinesioloogilise teipimise – „ kinesiotaping“ – meetod on välja arendatud Jaapanis ning selle eesmärgiks on toetada kehaomaseid tervenemisprotsesse lihastele või liigestele spetsiaalse materjaliga teibi pealepanemise tehnika abil.

Õigesti sooritatud kinesioloogilise teipimise meetodi abil on võimalik koheselt vähendada või kaotada valu lihastes ja liigestes ning soodustada nende õiget asendit ja liikuvust.

Teipimine võimaldab lihaseid lõdvestada või aktiviseerida, toetada või korrigeerida liigeste liikumist, vähendada valu (ka peavalu) ja turset, soodustada armide (ka põletusarmide) paranemist ning parandada rühti. Erinevate tulemuste saamiseks kasutatakse mitmeid erinevaid teibi paigaldamise tehnikaid ning lihaste- ja liigeste asendeid.

Kohest leevendust pakub teipimisteraapia: õlavöötme- ja kaela lihasvaludele, istmikunärvi valule, lülisamba probleemidele, liigeste nihestuste ja liikumispiiratuse puhul.

Kinesioloogilise teibi pealepanemisele eelneb lihas- ja liigesliikuvuse diagnostika, et määratleda probleem ja selle ulatus. Selleks, et veenduda kinesioteipimise koheses liikuvust parandavas toimes, korratakse samad testid ka teipimise järgselt. Massaaži-, elektriravi- või teiste taastusravimeetoditega ühendatult soodustab teipimine teraapiate tulemuste säilitamist ja paranemist