LÄMMASTIKRAVI JA KRÜOTERAAPIA

Lämmastikravi tehakse vedela lämmastikuga mille temperatuur on -196 kraadi. Lämmastikku saab kasutada healoomuliste viiruslike nahamoodustiste eemaldamiseks (papilloomid, soolatüükad). Krüoteraapiat saab kasutada ka seganahal ja rasusel nahal põletikuliste elementide vähendamiseks. Sel juhul tehakse protseduuri kuurina 4-5 korda, üks kord nädalas.

Krüoteraapia protseduur kestab keskmiselt 5-45 sekundit, kuid protseduuri täpsem aeg, ravimetoodika ja protseduuri kordamise vajadus sõltub eemaldatavast elemendist. Tavaliselt on kordusprotseduur 2-4 nädala pärast.

Vedel lämmastik tekitab nahal külmatunnet, mis võib meenutada kerget torkimist või kipitust. Protseduuri järel võib 2-3 tundi tunda valulikkust ja kipitustunnet, ning protseduurist võib tekkida vill, mis taandub 1-2 nädala jooksul, kui villile tekib peale koorik. Kui vill lõhkeb, katta vill plaastriga ja puhastada antiseptikumiga, et vältida põletiku teket. Hea on kasutada ka Bepanthen või Zinc salvi.

Krüoteraapia tulemused võivad olla järgmised:

  • – Puudub reaktsioon ja villi ei moodustu (väga harva).
  • – Moodustub küll vill, kuid pole piisav uudismoodustise eemaldamiseks (sageli).
  • – Moodustub piisava suurusega vill (isegi verevill), kaasneb piirkonna turse ja valulikkus, ning paranemine võtab aega vähemalt 30 päeva (sageli vajalik konnasilmade ja tüügaste eemaldamiseks).
  • – Krüoteraapia järgselt moodustub vohand (väga harva).
  • – Krüoteraapia järgselt lisandub villile sekundaarne bakteriaalne põletik ehk impetiigo.
  • – Krüoteraapia järgselt moodustub arm kontakti kohale.
  • Krüoteraapiat ei tehta isikutele, kellel on urtikariaalne reaktsioon külmale (ehk külmaallergia), kellel on teada krüoglobuliinid ja Raynaud sündroom (sõrmede ja varvaste külmetamine ja värvuse muutused), raskekujuline diabeet ja melanoom.

Tutvu hinnakirjaga